Wykrywacze dostępne na rynku

Nie trzeba być profesjonalnym poszukiwaczem lub kupować od razu sprzęt „z najwyższej półki” żeby czerpać radość z hobby jakim może być poszukiwanie wykrywaczem metalu.

Na początek warto poczytać kilka artykułów, przejrzeć fora społecznościowe lub porozmawiać z osobami, które pracują z detektorem.

Pasjonaci poszukiwania zawsze chętnie doradzą jaki sprzęt wybrać z tych dostępnych na rynku.

Warto tu wspomnieć o firmie Garrett, która jest światowym liderem w dziedzinie wykrywaczy i posiada wieloletnie doświadczenie.

Detektory tej marki są już profesjonalnym sprzętem a ich cena nie wyczerpie zasobów naszego portfela.

Warto zastanowić się gdzie będziemy głównie prowadzić poszukiwania. Szukając małych przedmiotów w pomieszczeniu nie musimy inwestować w duży wykrywacz z wodoodporną cewką.

Jednak taki model przyda się już z całą pewnością w terenie.

Dobrze jest zaopatrzyć się także w dodatkowe akcesoria które są dostępne dla większości modelów wykrywaczy.

Może to być osłona na elektronikę która jest niezbędna przy padającym deszczu, łopatka do przekopywania ziemi czy osłona cewki, dzięki której gdy uderzymy przypadkowo cewką o kamień (cewka jest bardzo wrażliwa na obicia), zminimalizujemy możliwość uszkodzenia.

Wykrywacze dostępne na rynku przeważnie są gotowe do pracy od razu po włączeniu, co oznacza że nie trzeba ich kalibrować.

W niektórych modelach możemy sami ustawić własne tryby pracy urządzenia.

Będzie to dla nas udogodnienie gdy przeszukujemy teren pod kątem określonego przedmiotu przez dłuższy czas.

Jeśli mamy już wykrywacz warto zastanowić się pod kątem historycznym gdzie warto udać się na poszukiwania oraz jakie przedmioty spodziewamy się tam znaleźć.

Piasek to bardzo dobre środowisko pracy z detektorem

Copyright ©2017  Wszelkie Prawa Zastrzeżone